Kocioł po sezonie zimowym kilka praktycznych porad

Wiosna koniec sezonu grzewczego

Minął sezon grzewczy, już nie potrzebujemy ogrzewania w naszym domu, cieszymy się nadchodzącą wiosną i perspektywą spędzania wolnego czasu w naszym ogródku. Koniec z wysokimi rachunkami za gaz, zmaganiem się z zimnem i problemami z grzejnikiem w sypialni czy też ogrzewaniem podłogowym w łazience. Już nie będą nam potrzebne żadne systemy grzewcze  i na długo możemy przestać troszczyć się o te sprawy (aż do następnej pory zimowej a ta nadejdzie w bliżej nieokreślonym długim terminie). Zbliża się czas beztroski, człowiek może się wreszcie zrelaksować i na chwilę zapomnieć o h wysokich kosztach eksploatacji domu. Ciepła woda w kranach jest nam niezbędna do życia, lecz z pewnością nasz kocioł bez problemu poradzi sobie z takim łatwym zadaniem. Teraz czekają nas liczne imprezy w ogródku, spotkania z przyjaciółmi, możemy wreszcie zaplanować wakacje w wymarzonym egzotycznym zakątku świata. Koniec z ogrzewaniem domu. I co najważniejsze, mamy do dyspozycji sporo wolnych środków, na nasze przyjemności i potrzeby, jest już ciepło i słońce zaczęło przejmować role przypisaną naszemu piecowi ogrzewa cały świat i przy okazji nasz dom.  Słowem ekologicznie, tanio i przyjemnie.

Koniec sezonu grzewczego

A potrzeby mamy różnorakie: możemy zadbać o nasze rabatki ogrodowe, posadzić nowe wspaniałe krzewy i drzewka. Wreszcie można wyciągnąć wszelkie narzędzia ogrodowe, łopatki i grabki i zrobić z nich właściwy użytek. Miłośnicy sprzętu zmechanizowanego nareszcie będą mogli uruchomić kosiarki, kosy mechaniczne i piły spalinowe i z upodobaniem oddać się  ogrodowemu hobby. A po ciężkiej pracy w zgiełku można napić się piwa i zrelaksować. A rodzice z pewnością wypuszczą swoje pociechy do ogródka. Niektórzy wyruszą na trasy leśne, będziemy spacerować jeździć na rowerze lub na motorze.  Tak jak lubimy. Nasze Buderusy, Viessmany, Vaillanty  i De  Dietrichy już nie budzą żadnych emocji bo do zimy daleko i nikt nie będzie przejmował się  na zapas. W zasadzie można kupić nowy piec, prawdopodobnie będzie się psuł rzadziej.  

Praktyczne porady jak zadbać o nasz piec

Po sezonie zimowym powinniśmy poświęcić chwilę naszym urządzeniom grzewczym. Problemy, które wystąpiły zimą z pewnością powrócą i wiosna jest wspaniałą porą roku na ich rozwiązanie. Jak mówi przysłowie, co masz zrobić jutro najlepiej zrób dziś i zgodnie z tą maksymą powinniśmy skrupulatnie przypomnieć sobie wszelkie niedomagania naszego systemu grzewczego. Najlepiej wszystkie uwagi zanotować, ponieważ możemy zapomnieć o wielu ważnych sprawach. 

Jesień nie jest właściwą porą roku na wykonywanie prac remontowych ogrzewania. Firmy z branży grzewczej mają o tej porze roku najwięcej pracy. Jeśli nie lubimy stresu i niespodzianek zaplanujmy prace w okresie, gdy nie jesteśmy pod presją zbliżających się zimowych chłodów. Pamiętajmy, że w sezonie grzewczym nie ma czasu na pracochłonne modernizacje instalacji i naprawy kotłów, w zimie zwykle koncentrujemy się na szybkim i skutecznym rozwiązaniu zaistniałego problemu. 

Uwielbiamy odpoczywać i relaksować się po wytężonym tygodniu pracy, to w pełni zrozumiałe, mamy do tego pełne prawo. Zadajmy sobie pytanie, czy po zimie warto wykonać jakiekolwiek prace w naszej kotłowni ?. Warto zwrócić uwagę , że nasz kocioł nie jest już nowy a z pewnością chcielibyśmy aby posłużył nam jeszcze przynajmniej przez kilka lat.  

%d bloggers like this: