Viessmann Serwis

Viessmann Serwis oferuje usługi serwisu, konserwacji oraz napraw kotłów niemieckiego producenta Viessmann.

tel: 513 404 357

Aby zamówić usługę wystarczy do nas zadzwonić, wysłać wiadomość SMS lub po prostu wysłać maila na nasz adres poczta@abn.net.pl

Nasza firma jest niezależnym serwisem urządzeń grzewczych Viessmann, pracujemy na terenie Warszawy i okolic. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w pracy z urządzeniami grzewczymi a co za tym idzie rozległą wiedzę branżową. W związku z tym umiemy rozwiązać każdy problem związany z ogrzewaniem Państwa domów. Ponieważ każdy nasz klient traktowany jest indywidualnie, zawsze znajdujemy rozwiązania dostosowane do potrzeb użytkownika systemu grzewczego . Mamy przyjemność zaoferować Państwu najwyższą jakość usług serwisu oraz skuteczność napraw kotłów Viessmann. 

Przejrzysty cennik usług serwisu

Nasze przystępne rynkowe ceny, oraz przejrzysty cennik usług umieszczony na stronie internetowej, odróżniają nas od konkurencji. Ponieważ każdy może sprawdzić ile zapłaci za usługę serwisu swojego kotła nasza oferta jest w pełni przejrzysta i przewidywalna. W związku z tym, w sposób znaczący odróżniamy się od działających na rynku firm serwisowych. Zawsze o zmianie ceny informujemy przed wykonaniem prac serwisowych czy też napraw, tak więc każda zmiana ceny jest w pełni uzasadniona a klient jest o niej informowany. Każdy nasz klient wie za co płaci i nigdy nie dochodzi do niezręcznych sytuacji, gdy klient jest zaskakiwany ostateczną ceną, lub że cena jest nieadekwatna do zakresu wykonanych prac oraz do stanu uszkodzenia kotła. 

Wszelkie prace serwisu i napraw wykonujemy z należytą starannością. Ponieważ dbamy o interes naszych klientów unikamy, o ile to jest możliwe niepotrzebnych i kosztownych wymian podzespołów. Zawsze zwracamy szczególną uwagę na trwałe usunięcie przyczyny usterki. W związku z taką polityką serwisowane przez naszą firmę kotłownie pracują bezawaryjnie przez wiele lat.

viessmann serwis

Wszelkie znaki towarowe oraz nazwy firm użyte zostały na tej stronie w celach informacyjnych

 Naprawa i Serwis Viessmann – oferta

  • serwisujemy i naprawiamy następujące kotły Viessmann: Vitopend, Vitodens, Vitorond, Vitoplex, Vitola oraz wiele innych
  • serwisujemy również zbiorniki ciepłej wody użytkowej, zgodnie z wytycznymi producenta wykonujemy ich chemiczne czyszczenie oraz wymieniamy anody magnezowe
  • montujemy i konfigurujemy systemowe oraz pozasystemowe układy sterowania systemami grzewczymi w celu ich dostosowania do potrzeb klientów
  • regulujemy oraz serwisujemy nadmuchowe palniki gazowe jak i również te opalane olejem
  • usuwamy kamień kotłowy z instalacji centralnego ogrzewania i kotłów w celu zapewnienia ich energooszczędnej oraz optymalnej eksploatacji
  • naprawiamy jak i regulujemy układy ogrzewania podłogowego aby zapewnić maksymalny komfort w ogrzewanych w ten sposób pomieszczeniach
  • diagnozujemy i naprawiamy niesprawne układy ogrzewania grzejnikowego, co likwiduje niedogrzania budynków
  • doradzamy w sprawach związanych z optymalizacją rachunków za energię
  • regulujemy jak i optymalizujemy systemy kontroli elektronicznej kotłów Viessmann aby ich obsługa była jak najbardziej wygodna i intuicyjna dla użytkowników

Jakie prace wykonujemy ?

Viessmann Serwis obsługuje wszystkie rodzaje kotłów Viessmann, zarówno te opalane gazem jak i olejem opałowym. Wykonujemy prace zarówno dla klientów indywidualnych, właścicieli domków jednorodzinnych jak i dla firm oraz instytucji. Zajmujemy się również szczegółowymi przeglądami kotłów Viessmann na potrzeby okresowych badań wykonywanych przez Urząd Dozoru Technicznego (dotyczy urządzeń grzewczych o mocy powyżej 70 kW).

Każda taka praca zakończona jest wystawieniem szczegółowego protokołu, zawierającego zakres wykonanych prac oraz nasze uwagi dotyczące stanu technicznego kotłowni ze szczególnym uwzględnieniem spełnienia norm dotyczących bezpieczeństwa. Wykonujemy prace dla przemysłu, naprawiamy palniki w lakierniach, piekarniach, zakładach przemysłu spożywczego jak i myjniach samochodowych. Również pracujemy w kotłowniach należących do Wspólnot Mieszkaniowych. Warto wiedzieć, że tylko dokładna regulacja urządzeń oraz utrzymanie ich w należytym stanie technicznym zaowocuje ich bezawaryjną eksploatacją przez wiele lat.

Viessmann Serwis najwyższa jakość usług

Firma Viessmann jest największym w Europie producentem urządzeń grzewczych. To właśnie pierwsze miejsce odnośnie ilości sprzedawanych kotłów świadczy o olbrzymim zaufaniu jakim klienci z całego świata nieprzypadkowo obdarzyli ten koncern. To w pełni zrozumiałe i oczywiste ( dla serwisantów naszej firmy), że prestiż marki stawia ogromne wymagania odnośnie kwalifikacji osób zajmujących się obsługą i serwisem Viessmann. Wysokie wymagania i oczekiwania klientów zawsze powinny przekładać się na jakość późniejszej obsługi technicznej. Tak wiec, tylko serwisanci o odpowiednich kwalifikacjach zawodowych oraz posiadający stosowne uprawnienia zawodowe powinny zajmować się serwisem kotłów Viessmann.

Viessmann Serwis – zgłoszenie awarii

Nasza firma dokłada wszelkich możliwych starań aby skrócić czas naprawy kotła Viessmann który uległ awarii. Zawsze bierzemy pod uwagę, jak niewygodną i uciążliwą może być dla naszych klientów przerwa w dostawie ciepłej wody. W pełni rozumiemy, że w sezonie grzewczym zimne grzejniki, oraz brak jakiekolwiek ogrzewania to prawdziwy koszmar. Nieogrzany hotel, niesprawna myjnia czy też zepsuty palnik w piekarni powodują zazwyczaj straty finansowe związane z prowadzoną działalnością. Z tych względów Viessmann Serwis zawsze priorytetowo traktuje każde zlecenie serwisowe. Aby ułatwić nam pracę, każde zgłoszenie powinno zawierać precyzyjny opis zaistniałego problemu. Aby szybko i sprawnie naprawić zepsuty piec potrzebne są nam takie informacje jak: adres pod którym znajduje się urządzenie jak i również model (oznaczenie producenta) oraz moc zainstalowanego u Państwa kotła.

Viessmann Serwis powinien być wykonywany przynajmniej raz w roku. Przestrzeganie tej reguły jest uwarunkowane względami bezpieczeństwam, jest wymagane przez polskie prawo oraz każdego producenta. Urządzenia grzewcze powinny być sprawne i spełniać obowiązujące normy techniczne.

Wszelkie zaniedbania w kotłowni prowadzą do powstania zagrożeń. Szczególnie niebezpieczny jest tlenek węgla (czad), to on zyskał sobie miano cichego zabójcy. Czad może przedostać się do pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi z niesprawnych układów odprowadzania spalin, rozszczelnionych palników oraz wydostawać się zanieczyszczonych komór spalania. Jakiekolwiek wycieki gazu ziemnego z nieszczelnych instalacji stwarzają realne ryzyko eksplozji. Po to, aby uniknąć opisanych powyżej zagrożeń, obowiązujące w naszym kraju przepisy zabraniają wykonywania samodzielnych napraw kotłów. Urządzenia grzewcze naprawiane przez osoby bez stosownych uprawnień mogą spowodować groźne wypadki.

Świadoma obsługa kotłów Viessmann

Zawsze należy być świadomym czynności wykonywanych przy urządzeniach grzewczych. Jeśli naciskamy przypadkowo przeróżne guziki aby „intuicyjnie” dokonać regulacji, możemy doprowadzić do powstania przeróżnych anomalii w funkcjonowaniu naszego urządzenia. Czasami działanie kotła ulega zakłóceniu i dochodzi do blokady istotnych funkcji pieca. W takim przypadku zapala się czerwona lampka sygnalizująca niebezpieczeństwo. Zazwyczaj do powtórnego uruchomienia pieca wymagane jest naciśnięcie przycisku RESET.

Każde blokada, nawet jeśli wydaje nam się błaha i nieistotna może być zwiastunem poważnego problemu i wymaga konsultacji z serwisem Viessmann. To w trosce o bezpieczeństwo użytkowników producent wyposażył urządzenie w system eliminujący zagrożenia i w żadnym przypadku nie należy takich wydarzeń lekceważyć.

Nasza firma, zamieszcza na stronach internetowych instrukcje obsługi i serwisu kotłów Viessmann. W celu pełnego wykorzystania możliwości kotłów Viessmann instrukcje należy wnikliwie czytać, aby w sposób świadomy korzystać z technologii firmy Viessmann. Ponieważ prawidłowa regulacja kotłów pozwala obniżyć płacone rachunki za energię, jak i poprawia komfort ich użytkowników powinniśmy poznać zasady funkcjonowania systemów ogrzewania.

Chcielibyśmy przybliżyć Państwu te zagadnienia oraz ułatwić zrozumienie przeróżnych zjawisk zachodzących w instalacji grzewczej. Z pewnością ułatwi to rozwiązanie podstawowych problemów z jakimi może się spotkać osoba użytkująca kocioł grzewczy. Zamieszczamy poniżej kilka artykułów, mamy nadzieję, że ich lektura sprawi, że wiele zjawisk stanie się w pełni zrozumiałe.

Płukanie instalacji centralnego ogrzewania

Regulacja temperatury pomieszczenia

Vitopend 100 kody błędów  – interpretacja

Vitocrossal 300 kocioł Viessmann

Vitoflame Serwis Warszawa

Usterka palnika Viessmann

Zapraszamy do regularnego korzystania z usług Viessmann Serwis. Zgłoszenia prosimy kierować pod numer telefonu

513 404 357

viessmann serwis 2

1 komentarz do “Viessmann Serwis”

  1. U mnie wszystko ok serwis kotła przebiegł bardzo sprawnie wszelkie usterki zostały usunięte cena zgodna z ustaloną. Serdecznie polecam.

Możliwość komentowania została wyłączona.