Elco Serwis Warszawa

ELCO Serwis zajmuje się serwisem palników olejowych i gazowych na terenie miasta Warszawa oraz jego okolic, Oferujemy najwyższą jakość usług serwisu i napraw palników olejowych ELCO. Posiadamy długie doświadczenie w pracy serwisu i napraw palników olejowych co pozwala nam sprostać każdemu wyzwaniu. Palnik olejowy jest urządzeniem o złożonej konstrukcji, w związku z powyższym powinien być obsługiwany przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach.

513 404 357

 

Elco Serwis prowadzi politykę przejrzystych cen, klient zawsze informowany jest o ostatecznym koszcie naprawy czy też serwisu palnika ELCO. Posiadamy stosowne uprawnienia wymagane przy wykonywaniu zawodu serwisanta, używamy specjalistycznych narzędzi. Serwis palnika Elco powinien być wykonywany przynajmniej raz w roku, źle wyregulowany, czy też zaniedbany palnik to przede wszystkim utrata jego sprawności energetycznej. Błędy i zła regulacja są częstą przyczyną awarii urządzeń energetycznych oraz wypadków takich jak zatrucie spalinami ( tlenkiem węgla ) czy też pożarów budynków do których dochodzi w wyniku zapłonu sadzy zalegającej przewody spalinowe.

ELCO SERWIS

ELCO Serwis – zakres wykonywanych prac serwisowych

  • serwis palników olejowych ELCO
  • naprawa, konserwacja, regulacja palników
  • wymiana i dobór dysz olejowych
  • ELCO Serwis, analiza składu gazów spalinowych
  • pomiary ciśnienia oleju opałowego
  • diagnoza stanu urządzeń
  • konfiguracja systemów grzewczych i doradztwo
Serwis palnika ELCO

Elco Serwis – krótka historia firmy ELCO

1928  Firma E. Looser & Co. została założona w Vilters (Szwajcaria) przez Emila i Elsę Looser.

1930  Produkcja pierwszych półautomatycznych palników powietrznych do palników powietrznych do pieców.

1938  Produkcja pierwszych ciężkich palników olejowych. Pierwszy wywóz do Belgii i Szwecji.

1939 – 1945  Brak paliwa w czasie wojny wymusza zmianę produkcji na rzecz gorących podgrzewaczy powietrza i maszyn do obróbki drewna. Po zakończeniu konfliktu rozpoczyna się produkcja palników na olej opałowy.

1952 Założenie firmy Klöckner Reutlingen (Niemcy).

1962 Produkcja pierwszych palników z powietrzem wdmuchiwanym w zakładzie w Ravensburgu (Niemcy).

1964 Utworzono ELCO we Francji.

1978 50. rocznica: ELCO działa obecnie w 40 krajach.

1979 Produkcja palnika nr 1.000.000.

1987  Wejście do programu 20.000 akcji na okaziciela  Firma ELCO nadal pozostaje właścicielem 75% udziałów. Firma jest europejskim liderem w dziedzinie technologii energetycznych.

1988  Otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Vilters, w tym centrum logistycznego. ELCO Vilters otrzymuje certyfikat SQS ISO 9001.

1989  Połączenie z niemiecką firmą Klöckner i francuskim Cuenod Thermotechnique. Nowa grupa zatrudnia 3.100 pracowników. Trzy marki – ELCO, Cuenod i Klöckner – nadal funkcjonują oddzielnie. Sukces rynkowy, podwojenie ilości sprzedanych palników.

1993  Inauguracja nowego centrum badawczo-rozwojowego w Hechingen (Niemcy).

2001  Włoska grupa MTS (dziś Ariston Thermo Group) przejmuje firmę ELCO Klöckner. Dzięki nowym międzynarodowym partnerom działającym w branży grzewczej, dostawca ELCO ma możliwość zaoferowania cenionych, spersonalizowanych rozwiązań.

2008  ELCO wprowadza innowacyjny język Elcogram do szybkiego ustawiania i przyjaznej komunikacji dla wszystkich palników o małej i średniej wydajności.

2010  Początek ambitnego Programu 2 … 10 MW, wprowadzenie na rynek pierwszych palników NEXTRON i rozpoczęcie projektu odnowienia asortymentu VECTRON.

2013 Zakończenie Programu 2 … 10 MW wraz z wprowadzeniem nowych modeli elektronicznych do 10 MW; zakończenie projektu odnowy gamy VECTRON z nowymi modelami dwupaliwowymi.

2014 Nowa sala szkoleniowa Akademii Burnera w naszym zakładzie produkcyjnym w Pirna (Niemcy). Wprowadzenie nowych palników PROTRON, nowej gamy przeznaczonej do zastosowań w przemyśle lekkim. Pierwsze wprowadzenie na rynek palnika przemysłowego EK EVO.

2015 Rozszerzenie oferty EK EVO o nowe modele palników gazowych do 10 MW.