Buderus Serwis

Buderus Serwis  –  niezależny serwis urządzeń grzewczych oferuje usługi serwisu i napraw kotłów niemieckiego koncernu Buderus. Aby zamówić usługę wystarczy zadzwonić, wysłać wiadomość SMS lub wiadomość mailową na adres poczta@abn.net.pl

tel: 513 404 357

Nasza firma wykonuje prace u klientów z terenu Warszawy oraz jej okolic. Obsługujemy małe i duże kotły, wykonujemy prace zarówno dla klientów indywidualnych jak i firm oraz instytucji; naszą ofertę kierujemy również do przemysłu, hoteli oraz

branży gastronomicznej. Zawsze dbamy o najwyższą jakość usług, tak więc gwarantujemy skuteczność wykonywanych przez nas czynności napraw i serwisu kotłowni Buderus. Jako jedyni na rynku nie wymieniamy bez potrzeby drogich części zamiennych co jest częstą praktyką naszej konkurencji wyspecjalizowanej w sprzedaż drogich podzespołów. Wszelkie prace Buderus Serwis wykonuje z należytą starannością. Ponieważ posiadamy rozległa wiedzę z zakresu obsługi systemów grzewczych jesteśmy w stanie podjąć się wszystkich, nawet najtrudniejszych zadań i rozwiązać nietypowe problemy z którymi borykają się Państwa systemy grzewcze.

Buderus Serwis

Wszystkie znaki towarowe oraz nazwy firm na tej stronie użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych

 Buderus Serwis – wykonujemy następujące prace

 • serwis tradycyjnych  kotłów Buderus zarówno z otwartą jak i zamkniętą komorą spalania.
 • naprawa i serwis kotłów kondensacyjnych firmy Buderus
 • obsługujemy żeliwne kotły stojące Buderus, zarówno gazowe jak i olejowe
 • naprawiamy wszystkie typy kotłów Buderus
 • diagnozujemy  i na stałe eliminujemy powtarzające się błędy i usterki
 • doradzamy w zakresie obniżenia kosztów eksploatacji kotłowni Buderus
 • konfigurujemy systemy elektroniczne w celu poprawy komfortu eksploatacji 
 • oferujemy rutynowe okresowe przeglądy kotłowni
 • regulujemy systemy grzewcze i na stałe eliminujemy niedogodności takie jak słabo grzejące grzejniki czy też ogrzewanie podłogowe

Cennik Usług

Buderus Serwis prowadzi politykę przejrzystych cen. Zawsze dbamy aby każdy klient przed zamówieniem usługi był  poinformowany jaki będzie jej ostateczny koszt. Tylko w przypadku  pracy z urządzeniami zaniedbanymi lub  podczas wykonywania skomplikowanych napraw informacja o całkowitym koszcie może być podana podczas wykonywania usługi co jest w pełni uzasadnione. W celu obniżenia kosztów naprawy, bez istotnej potrzeby nie wymieniamy kosztownych podzespołów urządzeń. Ponieważ nasza firma dokłada wszelkich starań co do jakości  każdą wykonywaną przez nasz serwis czynność zawsze poprzedza szczegółowa analiza odnośnie przyczyn powstania anomalii. Skutkuje to prostym faktem, że nasze ceny są najkorzystniejsze na rynku. Tak jak to być powinno cena za usługę zawsze jest adekwatna do zakresu i wartości wykonanych prac. W ostatecznym rozrachunku wysoka jakość świadczonych usług oraz rzetelność wykonywanych prac skutkuje bezawaryjną pracą serwisowanych przez nas kotłowni co wielokrotnie potwierdzili nasi klienci.

Buderus Serwis – usuwanie kamienia kotłowego

Ponieważ zanieczyszczenia stanowią olbrzymi problem w branży grzewczej, oferujemy odkamienianie wielu istotnych podzespołów kotła takich jak wymienniki płytowe, nagrzewnice oraz zbiorniki na ciepłą wodę użytkową. Zawsze, po usunięciu  kamienia kotłowego wydłuża się czas życia urządzeń. 

Zazwyczaj usunięcie szlamów i kamienia kotłowego ma pozytywny wpływ na pracę naszego systemu grzewczego. Wielokrotnie polepsza się szeroko pojęty komfort użytkowania  kotłowni, w wyniku czyszczenia unikamy wielu problemów w przyszłości. Bardzo często zakupując nowy drogi kocioł nie zdajemy sobie sprawy, że brudna instalacja może doprowadzić do jego zniszczenia w ciągu kilku sezonów grzewczych. Odkładający się kamień kotłowy na wymienniku prowadzi do nierównomiernego odbioru ciepła co prowadzi do silnych naprężeń materiałowych i jak pokazuje praktyka jest najczęstszą przyczyną pęknięć oraz rozszczelnień. 

Ponieważ firma Buderus buduje kotły kondensacyjne wykorzystując wymienniki wykonane ze stopów aluminium posiadamy w naszej ofercie usługę chemicznego czyszczenia nagrzewnic wykonanych ze stopów glinowych z nagarów. Jako nieliczni serwisanci na warszawskim rynku posiadamy zarówno wiedzę i doświadczenie pozwalające na przywrócenie do życia starych instalacji. Zdajemy sobie sprawę, że nowe elementy kotła czy systemu grzewczego takie jak rury, grzejniki czy nagrzewnice są o wiele lepsze niż te. które pracowały przez wiele lat, jednak nasza praktyka mówi nam, że można im dać „drugie życie”. 

Korzyści wynikające z oczyszczenia instalacji z brudu i szlamu

 • polepszenie jakości ciepłej wody użytkowej
 • odkamienienie grzejników i usunięcia szlamu co powoduje równomierne ogrzanie budynku ( eliminuje zimne strefy)
 • po czyszczeniu zredukowane zostają  szumy i odgłosy pracy instalacji grzewczej
 • usuwamy problemy z zapowietrzaniem się instalacji grzewczej
 • zwiększamy trwałość poszczególnych podzespołów kotła takich jak pompy, zawory przełączające, czujniki przepływu czy też nagrzewnice
 • drastycznie zmniejszamy płacone rachunki za energię.

Nie zawsze jesteśmy skłonni podjąć decyzję o wymianie instalacji , ponieważ obawiamy się zniszczeń posadzek, łazienek oraz elementów wyposażenia domu. To przecież nie tylko decyzje finansowe, często kieruje nami sentyment do starych zabytkowych elementów dekoracyjnych domów, które po ewentualnym zniszczeniu byłyby trudne do odtworzenia. Remont instalacji czy też kotłowni połączony z chemicznym czyszczeniem jest zazwyczaj o wiele tańszy niż kosztowna wymiana. Z pewnością odroczy na kilka lub kilkanaście lat konieczność nowej inwestycji w system grzewczy , ponadto działania prewencyjne, przedłużające czas eksploatacji urządzeń są dziś rekomendowane jako ekologiczne, czynią z nas świadomych i odpowiedzialnych za przyszłość konsumentów.       

Baza Wiedzy- instrukcje 

Zanim wezwiemy serwis lub zaczniemy regulować nasz piec Buderus warto sięgnąć po instrukcję. Jak wykazuje praktyka serwisowa wiele problemów wynika z tak zwanej „intuicyjnej ” obsługi naszego urządzenia. Instrukcje obsługi urządzeń zawierają objaśnienia pojawiających się kodów błędów. 

Szczegółowe zapoznanie się z instrukcją pozwoli nam na świadomą eksploatacją naszego pieca oraz pozwoli na uniknięcie wielu niemiłych niespodzianek. Bardzo często nie jesteśmy w stanie podać serwisantowi marki i typu kotła ani określić co się stało. Dostrzegamy jedynie symptomy awarii takie jak brak ciepłej wody czy też zimne grzejniki. Z pewnością sięgnięcie po właściwą instrukcję obsługi naszego urządzenia ułatwi rozmowę z serwisantem. Zazwyczaj podanie kodów błędów ułatwia pracę serwisu i skraca czas oczekiwania na usługę.

Na naszej stronie zamieszczamy wiele przydatnych instrukcji urządzeń Buderus, ich lektura pozwoli Państwu poznanie zasady działania pieca Buderus oraz wprowadzi w tajniki jego regulacji.

Dostępni jesteśmy  do Państwa dyspozycji pod nr telefonu

513 404 357

Buderus Serwis 3

Wilanów, Konstancin Jeziorna, Piaseczno, Powsin, Ursynów, Stegny, Pruszków, Wawer, Józefów, Otwock, Karczew, Stara Miłosna, Sulejówek