Buderus GB162

Buderus GB162 to kondensacyjny kocioł grzewczy firmy Buderus. Konstrukcja tego kotła nawiązuje do sprawdzonego modelu GB 112, pierwszej skomercjalizowanej  konstrukcji kotła pracującego w oparciu o odzysk ciepła kondensacji opracowanej przez niemieckich inżynierów tego koncernu. Unikatowe rozwiązanie techniczne polegało na zastosowaniu płytowego ceramicznego palnika umieszczonego na samej górze bloku.

Buderus GB162 wyposażony został w żarową elektrodę zapłonową oraz wysokiej jakości aluminiowy wymiennik ciepła. Za kontrolę płomienia odpowiada elektroda jonizacyjna za pomocą której mierzony jest prąd jonizacji umieszczona w bliskim sąsiedztwie zapłonu. Buderus GB162 wymaga regularnej opieki serwisowej. Aluminium z którego wykonany jest wymiennik zapewnia urządzeniu bardzo wysoką sprawność, jednak jest materiałem ulegającym degradacji w atmosferze agresywnych gazów spalinowych. Korozja aluminium, zanieczyszczenia występujące w postaci białego proszku powodują zatykanie wymiennika, blokują przepływ spalin oraz obniżają sprawność pieca. W wyniku gromadzenia się osadów jak wspominaliśmy stopniowo blokowany jest przepływ gazów spalinowych przez wymiennik, brak odbioru ciepła prowadzi do podwyższenia temperatury bloku wymiennika co może spowodować bardzo groźne awarie armatury i elektroniki.

Buderus GB162

Buderus G162 Serwis i Naprawa

Buderus Serwis powinien być wykonany przynajmniej raz w roku. Polega on na demontażu palnika kotła Buderus i dokładnym oczyszczeniu wszystkich jego elementów składowych. Kontroli podlegają takie elementy jak uszczelki, elektroda zapłonowa, elektroda jonizacyjna, płyta palnika, lamele wymiennika ciepła. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek anomalii klient jest o nich informowany. Staranny montaż wszystkich elementów powinien powinien zostać zakończony kontrolą szczelności gazowej wszystkich połączeń. W skład czynności serwisowych wchodzi oczyszczenie syfonu kondensatu, sprawdzenie ciśnienia w naczynie przeponowym oraz demontaż i oczyszczenie filtrów instalacyjnych. Rekomendujemy wykonywanie serwisu kotłowni Buderus w miesiącach letnich, poza sezonem grzewczym.

Naprawa kotła Buderus GB162 poprzedzona powinna zostać analizą odnośnie przyczyn powstania usterki. Elektroniczny panel sterujący pracą naszego pieca wyposażony został w system diagnozy. Po wystąpieniu usterki następuje blokada urządzenia i pojawia się kod błędu. Powinniśmy zanotować pojawiające się na wyświetlaczu informacje i podjąć próbę uruchomienia pieca naciskając przycisk RESET. Interpretację przyczyn powstania zakłóceń  znajdziemy w instrukcji naszego kotła.

BUDERUS SERWIS jest dostępny dla Państwa pod nr telefonu 513 404 357