Uprawnienia elektryczne

Uprawnienia elektryczne

Uprawnienia elektryczne są wymagane przy wykonywaniu jakiegokolwiek zawodu związanego z elektrycznością i prądem elektrycznym. Kocioł grzewczy jest urządzeniem gdzie bardzo blisko siebie zachodzą takie procesy jak występowanie płomienia o wysokiej temperaturze , wody pod ciśnieniem podgrzewanej tym płomieniem jak i prądu elektrycznego który dostarcza energii do napędu pomp, siłowników i zasila system elektroniczny sterujący piecem.

Prąd elektryczny jest niebezpieczny dla człowieka. Uprawnienia elektryczne powinniśmy sprawdzić u każdego serwisanta przystępującego do czynności z naszym kotłem grzewczym. W naszym interesie jest aby osoba wykonująca jakiekolwiek prace przy naszych urządzeniach nie stworzyła zagrożeń poprzez zaniedbania lub po prostu przez brak wiedzy branżowej. Przestrzegamy przed zatrudnianiem przypadkowych osób takich jak osiedlowe „złote rączki” do serwisu i napraw urządzeń grzewczych. Wiele firm zatrudnia i kieruje do pracy osoby bez aktualnych uprawnień elektrycznych. Do porażenia elektrycznego przy niewłaściwie wykonanych zabezpieczeniach może dojść podczas kąpieli. Do urazu może doprowadzić też dotknięcie grzejnika czy jakiejkolwiek rury.

uprawnienia elektryczne

 

 

 

 

Uprawnienia elektryczne a awaria kotła

Uprawnienia elektryczne uzyskiwane są w wyniku zdania stosownego egzaminu przed Komisją Kwalifikacyjną powołaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Poprawne i bezawaryjne działanie kotła grzewczego zależy od jakości i poprawności połączeń kablowych. Nasz piec komunikuje się z pokojowym regulatorem temperatury czy też czujnikiem pomiary temperatury zewnętrznej. Poprawność wykonania połączeń kablowych, dobór właściwych konektorów, systemu izolacji i przekroju kabli wpływa w sposób istotny na bezawaryjną pracę urządzenia grzewczego.

Pracujemy z urządzeniami praktycznie wszystkich producentów obecnych na polskim rynku. Wykonujemy między innymi serwis kotłów Vaillant, Buderus i Viessmann na terenie miasta Warszawy oraz jej okolic. Wieloletnie doświadczenie nabyte podczas pracy w serwisie urządzeń grzewczych pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. W swojej ofercie mamy takie usługi jak czyszczenie instalacji grzewczej co pozwala obniżyć koszty ogrzewania i uniknąć kosztownej wymiany grzejników i rur. Cennik serwisu znajduje się na naszej stronie internetowej i jest dostatecznie przejrzysty.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług

513 404 357