Uprawnienia gazowe

Uprawnienia gazowe

Uprawnienia gazowe to dokument, który powinien posiadać przy sobie każdy serwisant przystępujący do pracy z urządzeniami spalającymi gaz. Klient przed przystąpieniem serwisanta do przeglądu lub naprawy kotła powinien sprawdzić jego uprawnienia gazowe.
Uprawnienia gazowe ważne są przez pięć lat i wydawane są imiennie, dokumentują kwalifikacje określonej osoby, nie są przyznawane firmie. Wiele dedykowanych serwisów zatrudnia i kieruje do wykonywania czynności przy urządzeniach grzewczych osoby bez odpowiednich kwalifikacji zawodowych. Pracownicy takich firm nie są w stanie sprostać wymogom bezpieczeństwa. Wiele osób obecnych na rynku serwisu kotłów grzewczych to przypadkowe osoby często emeryci nie znający aktualnych przepisów i nie będący w stanie sprostać wymaganiom stawianym współczesnym serwisom kotłów grzewczych.

Brak udokumentowanych umiejętności zawodowych w tym zakresie może doprowadzić do powstania zagrożeń takich jak eksplozja, pożar, a także zatrucie produktami spalania gazu. Pamiętajmy o bezpieczeństwie naszych bliskich przy kontraktowaniu serwisu naszego kotła. Najniższa cena usług na rynku często oznacza nie tylko brak uprawnień gazowych, ale również brak odpowiedzialności za działania wykonane przy naszym piecu.

uprawnienia gazowe

Uprawnienia gazowe a jakość świadczonych usług

Uprawnienia gazowe zobowiązują do przestrzegania określonych standardów wymaganych przez prawo budowlane. Osoba wykonująca serwis kotła powinna być wyposażona w odpowiednie narzędzia takie jak eksplozymetr, czujnik ciśnienia gazu oraz posiadać umiejętności pozwalające na pracę z sieciami i urządzeniami gazowymi. Przepisy dokładnie określają wiele istotnych czynników wpływających na bezpieczeństwo, brak ich znajomości zwykle prowadzi do powstania zagrożeń oraz może być przyczyną groźnych wypadków.

Świadczone przez nas usługi serwisu kotłów grzewczych wykonywane są na terenie Warszawy oraz jej okolic. Zajmujemy się naprawami i serwisem takich marek jak Buderus, Viessmann, Vaillant, De Dietrich, Saunier Duval, Wolf czy też Immergas. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w pracy serwisu urządzeń grzewczych. Pozwala nam to świadczyć naszym klientom usługi o najwyższej jakości. Cennik usług serwisu zamieszczony jest na naszej stronie internetowej aby klient znał cenę usługi przed podjęciem decyzji o kontakcie z nami.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług

513 404 357