De Dietrich MCR II

De Dietrich MCR II to kondensacyjny kocioł gazowy,  przeznaczony do ogrzewania niewielkich domów i mieszkań. Niewielkie wymiary to podstawowy argument  przy jego wyborze przez klientów nie posiadających zbyt wiele miejsca w kotłowni. Logo REMEHA występuje na większości podzespołów kotła. Dziś zarówno De Dietrich jak i Remeha wchodzą w skład BDR Termea grupy kapitałowej posiadającej takie marki jak Baxi, Brotje, Baymak i Chappee.

De Dietrich MCR II

De Dietrich MCR II Serwis

Budowa kotła De Dietrich MCR II nie odbiega znacząco od kotłów Vaillant EcoTec i  Viessmann  Vitodens. Wymiennik ciepła woda spaliny wykonany jest ze stali kwasoodpornej. Urządzenie te wymagają regularnego serwisu polegającego na dokładnym czyszczeniu komory spalania, syfonu i przewodów odprowadzających skropliny.

Podczas czynności serwisu dokładnym oględzinom należy poddać całe wnętrze pieca i zwrócić szczególną uwagę na ślady wycieków wody. Mogą pojawić się nieszczelności przy odpowietrznikach pomp, połączeniach hydraulicznych oraz na przewodzie dostarczającym powietrze do spalania i odprowadzającym spaliny.

Wycieki pojawiające się na przewodach kominowych są szczególnie niebezpieczne. Dochodzi do nich w wyniku erozji uszczelek gumowych znajdujących się w kielichach rur odprowadzających gazy spalinowe. Woda powstająca w wyniku kondensacji pary wodnej zawartej w produktach spalania gazu doprowadzić może do poważnych uszkodzeń elektroniki pieca De Dietrich MCR II. Woda dostaje się zwykle do pieca kanałem powietrznym, pochodzić może ona również z opadów atmosferycznych i na wskutek błędów w uszczelnieniu i zabezpieczeniu komina przedostawać do kotła.

De Dietrich MCR II z racji na swoje kompaktowe wymiary wymaga szczególnie troskliwej opieki serwisowej. Nadmiar ciepła uszkodzić może gęsto ulokowane podzespoły we wnętrzu urządzenia w związku z powyższym DE DIETRICH SERWIS zaleca wymianę izolacji komory spalania przynajmniej raz na cztery lata. Układ regulacji pieca nie należy do przejrzystych. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek regulacji warto zapoznać się z instrukcją obsługi tego urządzenia. Komunikacja z użytkownikiem za pomocą cyfr i kombinacji literowych wymaga uwagi i pracy z tabelą nastaw.

De Dietrich MCR II jest ciekawym kotłem w pełni spełnia wymagania odnośnie zapotrzebowania na energię w niewielkich domach.